INFORMACJE:

Aktualności

Szanowne  Koleżanki, Szanowni Koledzy

Dnia 21.06.2018 r. Minister Zdrowia powołał na stanowisko Konsultanta Krajowego w dziedzinie chorób płuc dzieci w kadencji 2018 – 2023, dr n.med. Andrzeja Pogorzelskiego z Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc, Oddziału Terenowego w Rabce – Zdroju, którego  Polskie Towarzystwo Pneumonologii Dziecięcej rekomendowało na to stanowisko.  To kolejne wyróżnienie dla naszego całego ale też szczególnie „ rabczańskiego” środowiska, kontynuującego tradycje i dorobek zapoczątkowany przez twórcę polskiej szkoły pneumonologii dziecięcej – prof. Jana Rudnika.

Serdecznie gratulujemy !

 

Zapraszamy do uczestnictwa w konferencjach i warsztatach szkoleniowych organizowanych pod patronatem Polskiego Towarzystwa Pneumonologii Dziecięcej:

1.     Szkoły Kształcenia Podyplomowego Lekarzy Pediatrów - Forum Lekarza Praktyka 2018, cykl 14 konferencji naukowo-szkoleniowych w różnych regionach Polski poświęconych najważniejszym problemom terapeutycznym z którymi spotyka się lekarz pediatra w swojej praktyce https://www.medical-experts.pl/ . W „sesji jesiennej” będzie on kontynuowany w kolejnych pięciu miastach. https://www.facebook.com/Forum-Lekarza-Praktyka

2.     IV Interdyscyplinarne Forum Lekarza Praktyka,  Jachranka k/Warszawy , 30.11 – 01.12.2018, coroczne spotkanie lekarzy różnych specjalizacji zajmujących się leczeniem pacjentów w różnym wieku. To forum wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy specjalistami pediatrii, chorób płuc dzieci  i medycyny rodzinnej, dla których profilaktyka i leczenie chorób u pacjentów w podstawowej opiece zdrowotnej to przysłowiowy chleb powszedni. W tym roku spotykamy się w nowoczesnym  Centrum Kongresowym Hotelu Warszawianka w Jachrance. https://www.medical-experts.pl/konferencje/iv-interdyscyplinarne-flp .  Mamy  nadzieję, że podobnie jak poprzednie konferencje cieszyła się ona będzie dużym zainteresowaniem  pediatrów, pneumonologów dziecięcych, alergologów i lekarzy rodzinnych.  Patronem konferencji jest również Polskie Towarzystwo Medycyny Rodzinnej http://ptmr.info.pl/., zrzeszające lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej z terenu całego kraju.

Trwają przygotowanie do III Zjazdu Polskiego Towarzystwa Pneumonologii Dziecięcej, Zakopane 31.05.-1.06.2019. Już dziś zapraszamy zainteresowanych.

Ponadto PTPD patronuje następującym aktywnościom : 

1.     Kampania na Rzecz Zdrowia Dzieci „ Zdrowy Oddech Dziecka” , organizowana przez Fundację Lubimy Działać , http://www.lubimydzialac.org/ .  

2.     Program Edukacyjny: Nebulizacja – jak prawidłowo inhalować sól hipertoniczną” , organizowany przez Tactica Sp. z o.o. https://tactica.pl/

 

 Z koleżeńskim pozdrowieniem,

                                                                              Prezes Zarządu

                              dr hab.n.med., prof. nadzw. IGiChP Zbigniew Doniec

2019  Polskie Towarzystwo Pneumonologii Dziecięcej   globbersthemes joomla templates