INFORMACJE:

Szanowne  Koleżanki, Szanowni Koledzy

Zapraszamy do uczestnictwa w konferencjach i warsztatach szkoleniowych organizowanych pod patronatem Polskiego Towarzystwa Pneumonologii Dziecięcej:

1.     Szkoły Kształcenia Podyplomowego Lekarzy Pediatrów - Forum Lekarza Praktyka 2018, cykl 14 konferencji naukowo-szkoleniowych w różnych regionach Polski poświęconych najważniejszym problemom terapeutycznym z którymi spotyka się lekarz pediatra w swojej praktyce https://www.medical-experts.pl/ . Ponad 2000 uczestników tych spotkań oraz ponad 3500 osób które „polubiły nas” w 2017 roku na najbardziej popularnym portalu społecznościowym , https://www.facebook.com/Forum-Lekarza-Praktyka ,  świadczy o dużym zainteresowaniu naszą działalnością szkoleniową.

2.     I Podkarpacka Konferencja Naukowa poświęcona lecznictwu uzdrowiskowemu dzieci i młodzieży w Uzdrowisko Rymanów S.A. http://uzdrowisko-rymanow.com.pl/uzdrowisko/i-podkarpacka-konferencja-naukowa-poswiecona-lecznictwu-uzdrowiskowemu-dzieci-i-mlodziezy-w-uzdrowisko-rymanow-s-a/

3.     X Wielkopolskie Spotkania Pneumonologów Dziecięcych i Pediatrów – Dekada w pneumonologii dziecięcej,  Witaszyce  18-19.05 2108 . Konferencja organizowana przez Wielkopolską Izbę Lekarską, po raz dziesiąty pod kierownictwem dr n.med. Marka Popielarza,  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .  Gratulujemy !

4.     IV Interdyscyplinarne Forum Lekarza Praktyka,  Jachranka k/Warszawy , 30.11 – 01.12.2018, coroczne spotkanie lekarzy różnych specjalizacji zajmujących się leczeniem pacjentów w różnym wieku. To forum wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy specjalistami pediatrii, chorób płuc dzieci  i medycyny rodzinnej, dla których profilaktyka i leczenie chorób u pacjentów w podstawowej opiece zdrowotnej to przysłowiowy chleb powszedni. W tym roku spotykamy się w przepięknym centrum kongresowym Hotelu Warszawianka w Jachrance. https://www.medical-experts.pl/konferencje/iv-interdyscyplinarne-flp .  Mamy  nadzieję, że podobnie jak poprzednie konferencje cieszyła się ona będzie dużym zainteresowaniem  pediatrów, pneumonologów dziecięcych, alergologów i lekarzy rodzinnych.  Patronem konferencji jest również Polskie Towarzystwo Medycyny Rodzinnej http://ptmr.info.pl/., zrzeszające lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej z terenu całego kraju.

Ponadto PTPD objęło patronat merytoryczny nad następującymi
           aktywnościami :

1.     Kurs specjalistyczny dla specjalistów chorób płuc dzieci
„ Immunoterapia podjęzykowa dla pneumonologów dziecięcych” , Łódź, Hotel Andel’s 21.04.2018r. Partnerem szkolenia jest firma Stallergenes Greer Polska .

http://www.stallergenesgreer.com/pl/stallergenes-poland

2.     Kurs specjalistyczny dla lekarzy pediatrów i pneumonogów dziecięcych

Ultrasonografia płuc u dzieci” Warszawa, 28.04.2018r. Partnerem szkolenia jest firma Philips Polska.

https://www.philips.pl/healthcare/sites/lumify . 

3.     Kampania na Rzecz Zdrowia Dzieci „ Zdrowy Oddech Dziecka” , organizowana przez Fundację Lubimy Działać , http://www.lubimydzialac.org/ .  

4.     Program Edukacyjny: Nebulizacja – jak prawidłowo inhalować sól hipertoniczną” , organizowany przez Tactica Sp. z o.o. https://tactica.pl/

Zagadnieniem któremu będziemy poświęcać uwagę w ramach powołanej w Rabce-Zdrój 18 września 2017 roku.  KOALICJI NA RZECZ CZYSTEGO POWIETRZA DLA DZIECI”,  są problemy zanieczyszczeń powietrza i ich wpływu na stan zdrowia dziecka.  Koalicja to niezwykle ważna inicjatywa Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc OT w Rabce – Zdroju, władz samorządowych miasta i innych jednostek w obszarze Uzdrowiska Rabka-Zdrój. Rabka, gdzie w sposób udokumentowany od ponad 140 lat leczone są dzieci z powodu chorób układu oddechowego, a które ze względu na unikalny mikroklimat w szczególny sposób bolesny podlega „ wyzwaniom” środowiskowym jest miejscem szczególnie uprawnionym do inicjowania działań mających na celu ochronę dobra wspólnego , jakim jest czyste powietrze. 

Problemom tym była poświęcona m.in. II Ogólnopolska Konferencja - Zanieczyszczenia powietrza - Krakowski Smog - a problemy finansowania rehabilitacji pulmonologicznej” bardzo interesujące spotkanie przedstawicieli Ministerstwa Ochrony Środowiska, Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie , specjalistów ochrony środowiska i lekarzy.  I wyraźny sygnał że 10-cio letni program ochrony powietrza w Małopolsce ma sens i z determinacją będzie kontynuowany - średnioroczne stężenie pyłów PM10 w Rabce-Zdrój - Alma Mater polskiej pneumonologii dziecięcej - strefa zielona ! https://www.facebook.com/search/top/?q=polskie%20towarzystwo%20pneumonologii%20dzieci%C4%99cej . 

Jest mi również niezwykle miło poinformować, iż opracowane m.in. przez ekspertów Polskiego Towarzystwa Pneumonologii Dziecięcej:  Rekomendacje postępowania diagnostyczno – terapeutycznego w kaszlu u dzieci dla lekarzy POZ „zostały uhonorowane tytułem „ Najlepszy artykuł Lekarza POZhttps://www.termedia.pl/Rekomendacje-postepowania-diagnostyczno-terapeutycznego-w-kaszlu-u-dzieci-dla-lekarzy-POZ,98,28953,0,0.html .

Tytuł ten przyznało Wydawnictwo Termedia i czasopismo „Lekarz POZ” dla artykułu który był najczęściej pobierany ze strony www.termedia.pl . Wręczenie Statuetki Odznaczenia odbyło się w trakcie uroczystości otwarcia największego tegorocznego kongresu lekarzy rodzinnych w Polsce  Top Medical Trends 2018 w Poznaniu.  Dlatego z tym większą przyjemnością chciałbym również polecić lekturę czasopisma obecnego już kolejny rok na naszym rynku wydawniczym  LEKARZ POZ. http://www.termedia.pl/Czasopismo/Lekarz_POZ-98/Info . Wspólnie z Polskim Towarzystwem Medycyny Rodzinnej  , http://ptmr.info.pl/ jesteśmy patronami tego czasopisma.

 

 Z koleżeńskim pozdrowieniem,

                                                                              Prezes Zarządu

                              dr hab.n.med., prof. nadzw. IGiChP Zbigniew Doniec

2019  Polskie Towarzystwo Pneumonologii Dziecięcej   globbersthemes joomla templates